Op de locatie Pioniersweg (parkeerplaats achter Albert Heijn) worden ondergrondse inzamelvoorzieningen voor papier, glas en textiel aangebracht.
Op de locatie Gouwzee (parkeerplaats voor de Lidl) worden geen inzamelvoorzieningen teruggeplaatst. In plaats daarvan worden de bestaande voorzieningen op de binnenplaats aan de Pioniersweg (achter de Lidl en de Boni en naast de Plus) uitgebreid.
Op deze locatie komen deels ondergrondse en deels bovengrondse voorzieningen beschikbaar voor de inzameling van papier, glas, textiel en kunststof.
Alle openbaar toegankelijke afvalcontainers (zowel boven- als ondergronds) in het centrum van Zeewolde zijn uitsluitend bestemd voor papier, glas, textiel en kunststof dat vrijkomt uit huishoudens.
Er is geconstateerd dat veel bedrijven hun papierafval achterlaten in de papierbakken achter Albert Heijn. Dat is niet toegestaan.
Bedrijven dienen zelf te zorgen voor de afvoer van hun afvalstromen in plaats van gebruik te maken van de openbaar toegankelijke voorzieningen voor huishoudens.