Oplaadpalen elektrische auto's
- Wilt u een oplaadpaal op uw eigen oprit? Dit regelt u zelf. Een voorwaarde is dat de auto ook op de oprit geparkeerd moet worden.
- Is er geen mogelijkheid voor een oplaadpaal op eigen terrein/oprit?
- Dan kunt u de gemeente vragen om een openbare oplaadpaal in de buurt van uw woning.
Openbare laadpaal aanvragen
- De aanvraag loopt via www.openbaarladen.nl.
- Er wordt per aanvraag een oplaadpunt geplaatst voor 2 voertuigen.
- Bij 1 parkeerplaats wordt een bord ‘Parkeren voor elektrische auto’s’ geplaatst. Bij veel gebruik van de laadpaal kunnen twee parkeerplaatsen gereserveerd worden voor elektrische auto's.
- De aanvraag duurt ongeveer 14 weken.
Oplaadpaal in uw buurt
Een oplaadpaal kan op verzoek worden geplaatst als er geen mogelijkheid is op eigen terrein/oprit.
- Een oplaadpaal wordt nooit ‘eigendom’ maar is voor algemeen gebruik.
- De prijs die u betaalt voor het laden van uw auto verschilt per laadpunt. Op de website van Allego staan de huidige tarieven.
- Het bedrijf Allego coördineert het aanvraagproces.
Criteria
- De laadpaal wordt geplaatst binnen 200 meter van de woning op een openbare parkeerplaats. Een 2e aanvraag voor dezelfde locatie maakt gebruik van dezelfde laadpaal.
- De openbare laadpaal belemmert het gebruik van de stoep niet.
- Een laadpaal wordt niet geplaatst op een plaats met grote parkeerdruk.
- Dit kan op uw eigen initiatief, u kunt het zelf regelen.
- Dit gaat dus niet via Allego, zoals bij een oplaadpaal op openbaar terrein.
- Let op: het leggen van een kabel vanuit huis of vanuit een eigen oplaadpunt over de stoep is niet toegestaan.
- Er staan 2 openbare oplaadpalen in het centrum van Zeewolde, op het Horsterplein en op het Flevoplein.
- De oplaadpalen zijn aangegeven met borden.