Nieuw college Zeewolde van start: 'Samen bouwen aan de toekomst van Zeewolde'

Het nieuwe college van de gemeente Zeewolde is officieel begonnen. Tijdens een extra raadsvergadering op woensdag 1 juli zijn drie wethouders benoemd: Helmut Hermans (Leefbaar Zeewolde, Hans de Groot (VVD) en Erik van de Beld (ChristenUnie). Samen met burgemeester Bram Harmsma vormen zij het college voor de periode 2026 – 2030. De gemeente start het proces om een vierde wethouder te vinden die niet door één van de raads-/coalitiepartijen is voorgedragen.  Het coalitieakkoord vormt het kompas voor de komende periode met als hoofdboodschap: : ‘Kansen creëren, keuzes maken, kwaliteiten behouden’.

Zelf de touwtjes in handen

Zeewolde is een jonge en groeiende gemeente. Er verandert de komende tijd veel, zoals de grote vraag naar woningen en de plannen van Defensie. Het nieuwe college kiest er bewust voor om niet af te wachten, maar zelf de regie te pakken. Door zelf duidelijke keuzes te maken, zorgt het bestuur ervoor dat Zeewolde haar eigen karakter behoudt. De focus ligt op het laten groeien van Zeewolde zonder de unieke kwaliteiten van de gemeente uit het oog te verliezen. Dit akkoord is de basis voor de plannen van de komende 4 jaar.

Open bestuurscultuur

Na de verkiezingen van 18 maart 2026 is de gemeenteraad flink vernieuwd: maar liefst 12 van de 19 raadsleden zijn nieuw. Het college zet in op samenwerking in een open bestuurscultuur. In deze bestuurscultuur is ruimte voor open gesprekken en een goede samenwerking met de hele gemeenteraad. Ook wil het college actief de mening vragen bij belangrijke onderwerpen. “Zo bouwen we samen aan de toekomst van Zeewolde.”